בית אריה/מגשימים
  1. דף הבית
  2. /
  3. מידע נוסף
  4. /
  5. בחירה נכונה של קמין

 

קמין – "איך לבחור קמין ולא להיכשל"

לא מדובר בקניה גורלית, אבל גם רכישת קמין לבית הפרטי, עלולה להסתיים באכזבת ענק. קמין לא קונים כל יום, וכאשר מחליטים להנות מקמין איכותי וטוב, יש לדעת מראש מה לבדוק, ולמי באמת כדאי לפנות.

רפי מטלון, המומחה לקמינים ותנורי ארובה עוזר לנו בכך.

 

איך לבחור קמין ולא להכשל?

נקודות מפתח עליהם אסור לדלג:

1. גודל הבית - בדקו מראש לאיזה בית אתם רוכשים את הקמין המיועד. בית גדול דורש קמין גדול שיש לו אפקט חימום רב, כדי שכל הדיירים יוכלו להנות ממנו ולהרגיש אותו היטב. בית קטן יכול להסתפק בקמין רגיל, המספק חום נעים לכל הנמצאים.

2. סוג הקמין - את סוג הקמין בוחרים בהתאם לנתונים הספציפיים של כל אחד. המחיר שהוא שרוצים להשקיע, תנאי האחזקה, ועוד.

  • קמין על בסיס גז - היתרון הגדול של קמין זה הוא נוחות הפעלתו, לא צריך לטרוח הרבה כדי לעלות בו את האש, ודי במצית או בשלט. סוג קמין זה לא דורש ארובה ליציאת עשן, ולכן הוא יכול להתאים במקומות בהם אין אפשרות להתקין ארובה כזו. הקמין דולק בצורה אחידה ויפה המזכיר גזעי עץ מתפצפצים באש. הוא בוער על ידי גז ולכן דורש התקנה של צובר. יש לבדוק אפשרות של התקנה כזו בבית לפני שרוכשים קמין גז, וכן לדעת כי הדבר דורש ביקורת של חברת גז מידי שנה כדי לשלול דליפה המהווה סכנה.
  • קמין על בסיס עץ - קמין זול יותר, הפועל בהבערת עצים על ידי דלק. הוא דורש מעט טיפול של סידור החומר, ואחסנה של גזעי העצים במקום יבש עם ניקוי נכון של הקמין. למרות הקושי, אנשים רבים מעדיפים קמין זה בגלל הבעירה היפה שלו שיש בה הרבה נוסטלגיה והווי.
  • קמין על בסיס נפט - קמין זה נדלק על ידי גפרורים פשוטים, שיוצרת אש בצבע כתום-כחול. ישנם קמיני נפט בעיצוב יפהפה ואפשר לשלב אותם כרהיט עדכני בחדר המגורים. גם קמין זה דורש בדיקה תקופתית היות והוא בוער על נפט, אם כי מספיקה בדיקה של אחת לשנתיים. 

מתלבטים? לא יודעים איך לבחור קמין ולא להכשל? רפי מטלון, הוא התשובה המיידית, חבל על כל יום שעובר!

 

 

טואול - בניית אתרים