בית אריה/מגשימים

הכנות לארובה תוך כדי בנייה

לכל קמין ואפילו לכל דגם של קמין של אותו הייצרן, יש קוטר ארובה שונה. לכן,

אם בשלב מוקדם אתה בוחר קמין, אתה יכול לדעת במדוייק מה קוטר הארובה שתהיה אצלך בבית וגם את מיקומה המדוייק של הארובה יחסית לקיר שמאחורי הקמין.

כשיש לך את 2 הנתונים האלו, קל לך לשלב ביציקה של התקרה/ות שרוול בגודל המתאים ובמיקום הנכון. לאמיתו של דבר, זו הדרך בא תקבל את התוצאה הכי טובה מההכנות שלך בשלב הבנייה.

בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר לקוחות שכבר בשלב תכנון הבית, סוגרים עסקה של קמין ואנחנו, אנשי הקמינים, נהפכים להיות חלק מבעלי המקצוע שמשתתפים (כ"א בחלקו הוא) בבנית הבית.

אבל, בחלק מן המקרים, אתה יודע  בשלב הבנייה כי יהיה לך קמין בבית ועדיין לא החליטת איזה קמין לבחור. כלומר, 2 הנתונים האלה (קוטר ומיקום) של הארובה, לא ידועים לך.

 במקרה כזה, לפניך 2 דרכי פעולה.

1) להכין מעל המקום המשוער של הקמין,חורבקוטר גדול של כ-22 ס"מ.בעתיד, לא תהיה מוגבל בסוג הקמין שתבחר.

אם בעתיד, תבחר קמין בעל קוטר ארובה קטן יותר, תמיד אפשר יהיה לסתום את "שארית" קוטרהחור.

עדיין נשארה בעיית המיקום המדוייק של החור וכאן מניסיוני אני ממליץ להשאיר כ-10 ס"מ מרחק מן הקיר שמאחורי הקמין עד תחילת החור ( או, במקרה של הכנה מראש של חור גדול בקוטר 22 ס"מ, להשאיר מרחק של כ 21 ס"מ מהקיר שמאחורי הקמין אל מרכז החור).

בשיטה זו, עדיים קיים סיכוי קטן מאוד שהקמין שתבחר לא יתאים להכנות שביצעת והארובה שתותקן תהיה עקומה.

2) לאפשרות הבאה אני קורא "שטח סטרילי". באפשרות הזולא צריך להכין חור בכלל. אבל, במקום המשוער של חור הארובה יש לדאוג ל"ניקיון" מגורמים שאם נפגע בהם, נגרום לך נזק בעת הקידוח שנעשה בעת שכבר תבחר את הקמין. הכוונה היא לא לפגוע בתשתיות (צנרת מים, חוטי חשמל, תשתיות תקשורת וכדומה שנהוג לשתול ביציקת התקרות).

את ה"שטח הסארילי" מכינים ע"י הנחת כ 2 בלוקים (בשלב ה"תפשנות") במקום שבעתיד תעבור הארובה.

תפקיד הבלוקים אינו להקל עלינו את הקידוח בעתיד. אלא, להבטיח שבמקום לא יעברו תשתיות אחרות שעלולות כאמור להיפגע.

שיטה זו תאפשר למתקין לקדוח לך בשלב מאוחר יותר,חורבדיוק בקוטר הארובה הנכון של הקמין שתרכוש והכי חשוב, החור יקדחבדיוק במקום הנכון שיבטיח לך ארובה ישרהבבית.

אני דוגל בהכנת שטח סטרילי.התוצאות טובות יותר ובעיקר יפות יותר.

במידה ותרכוש כבר את אחד הקמינים, המתקין יגיע לביתך לפני הטיח ולפני האטימה. הוא יקדח חור מתאים במיקום מתאים ואפילו "ישתול" במקום את המטר הראשון של הארובה החיצונית.

כך יתאפשר לך לאטום את הגג יחד עם הארובה.

טואול - בניית אתרים