בית אריה/מגשימים

כיצד קמין מחמם בית

כדי להבין את אופן החימום של הקמין, אבקשך לחשוב שהבית הוא אולם אחד גדול ושהמעטפת שלו (כלומר הקירות, הרצפה והתקרה) מבודדת ברמה של 100% (יותר מבודד מטרמוס לשתייה) .
בתוך האולם הזה כלוא אויר.
אם נחמם את האויר שבתוך האולם (הסגור והמבודד) ע"י קמין למשך כ-3 שעות לדוגמה ואז נכבה את הקמין, ברור לך כי הטמפרטורה של האוויר בתוך האולם תעלה בכמה מעלות.

לדוגמה, אם קודם הטמפרטורה הייתה 15 מעלות, אחרי פעולת החימום למשך כ-3 שעות הטמפרטורה עלתה וכעת היא 23 מעלות.

מכיוון שהאולם מבודד בצורה מושלמת, חום לא בורח החוצה בכלל. מעכשיו, למרות שאני לא ממשיך לחמם, האוויר ישמר בטמפרטורה של 23 מעלות לאורך זמן.

כעת, תאר לך שעכשיו נפגע, ברמה מסויימת, בבידוד המעטפת של האולם. כך שהמעטפת הפגועה, מאבדת חום (שבורח החוצה) ברמה של 2 מעלות כלשעה.

עתה, עקב אי היותה של המעטפת מבודדת ב 100%, האוויר באולם שהיה בחום של 23 מעלות, יתחיל להתקרר. תוך שעה הטמפרטורה תהיה רק 21  מעלות וכעבור עוד שעה נוספת הטמפרטורה תהיה כבר רק 19 מעלות וכן הלאה...

אבל, אם לא נכבה את הקמין אלא נשאיר אותו דולק ברמה נמוכה, כזאת שמוסיפה חימום לאויר שבאולם גם כן ברמה של 2 מעלות כל שעה.

נקבל אולם שבתוכו אויר בטמפרטורה של 23 מעלותשאמנם מאבד כל שעה  2  מעלות אבל גם מתחמם כל שעה 2 מעלות.

כלומר, הטמפרטורה באולם בסיכומו של דבר, תישמר כלהזמן ברמה של 23  מעלות.

כך בדיוק הקמין עובד. כשמגיעים לבית קר, מפעילים את הקמין בדרגה גבוהה עד שיחמם את האויר שבחלל הבית לשביעות רצוננו. בשלב זה, ניתן להוריד את דרגת החימום בקמין למינימום מסויים.

מעטפת הבית מאבדת כל הזמן כמות חום.. תפקידו של הקמין בעבודתו בדרגה נמוכה, הוא להחזיר לחלל האויר בבית בדיוק את אותה כמות חום שהולכת לאיבוד ממעטפת הבית.

טואול - בניית אתרים