בית אריה/מגשימים

קמין לבית – הרבה יותר מעוד תנור

אמצעי החימום היעיל ביותר בימים קרים הוא הקמין. פרט לחימום הוא מהווה גם תוספת של עיצוב וסגנון אל הבית. קמין הוא סמל של רומנטיקה, חמימות משפחתית, אירופה הקלאסית, נוחות ופינוק. בעבר פגשנו בבתים בארץ מעט מאוד קמינים, כיום הם הפכו פופולריים ושימושיים. אם אתם מתגוררים באזורים בהם הטמפרטורות בחורף נמוכות, תוספת של קמין לבית היא הדרך היחידה בה תוכלו ליהנות מחורף חם.

כמה עולה קמין לבית?

קנייה של קמין כרוכה בהוצאה כספית משמעותית, אך חשוב לזכור כי מדובר בהשקעה לטווח ארוך. קמינים איכותיים מחזיקים מעמד למשך עשר שנים ויותר. אל חישוב עלות הקנייה של הקמין כדאי לצרף את עלות התפעול של הקמין. חימום הבית ידרוש אספקה של גז, נפט או עצים בהתאם לסוג הקמין. בכל קנייה של קמינים לבית כדאי לבחור רק בדגמים עם תו תקן מאושר וספק אמין ומקצועי.

איפה כדאי להציב את הקמין?

קמין אפשר להציב בכל חדר בבית, המיקום הנכון יהיה כזה המאפשר הפצת חום בבית כולו, או בעיקר באזור בו שוהים בני הבית. ברוב המקרים הנקודה המרכזית בבית בה מותקנים קמינים היא הסלון. מתוך הסלון החום מתפזר אל החדרים הסמוכים. במידת הצורך אפשר יהיה להתקין מאווררים לפיזור יעיל ומהיר יותר של החום. ההחלטה להציב את קמינים בסלון תתגלה כנבונה, תהיה זו תוספת אלגנטית לכל סגנונות העיצוב. שדרוג לעיצוב הבית.

כיצד מפעילים קמין?

הדגמים הקלאסיים דורשים מכם להדליק את האש בצורה מסורתית לשם התחלת פעילת הבערה. דגמים חדשים יותר כבר מופעלים בעזרת לחיצה על כפתור במכשיר או בשלט הרחוק. קיימים היום גם דגמים עם טיימר המפסיק את פעילות החימום בהתאם לשעה שקבעתם.

איך בוחרים? רפי מטלון כמומחה בתחום הקמינים יסייע לכם לבחור נכון, ללמוד על ההבדלים בין הקמינים ולקבל תמורה מלאה בעד כספכם.

מה חשוב לדעת על ההתקנה?

את מלאכת ההתקנה מבצעים אנשי מקצוע בעלי ניסיון והכשרה מתאימה. קמינים המופעלים באמצעות גז מחייבים חיבור אל צנרת גז, ההתקנה תתבצע רק באמצעות טכנאי גז מוסמך. ההתקנה דורשת תכנון יסודי, התקנת צנרת והתקנה של ארובה. ניתן לבצע התקנות בבתים חדשים עוד לפני האכלוס וניתן לבצע התקנות גם בבתים בהם כבר גרים. 

טואול - בניית אתרים