בית אריה/מגשימים

קמינים לחימום הבית בימים קרים – אלו סוגים קיימים?

אם אתם מחפשים לקבל מידע על קמינים לחימום הבית הגעתם למקום הנכון. אצל רפי מטלון תוכלו לקבל מידע מקצועי, הסברים מפורטים, טיפים שימושיים, והכוונה לבחירה נכונה של קמין מתאים לחימום הבית שלכם בימי החורף הקרים. עם רפי מטלון בתמונה אתם יכולים להיות רגועים, גם ימי החורף הקרים ביותר יהיו אצלכם בבית חמים ונעימים.

מתי מזגן אינו מספיק לחימום הבית

אם אתם מתגוררים באזורים בהם הטמפרטורה בימי החורף הקרים יורדת מתחת ל-8 מעלות, אתם בוודאי יודעים שהיעילות של המזגן אינה גבוהה. בטמפרטורות נמוכות המזגן אינו מצליח לחמם את הבית, יש צורך באמצעי חימום מבוססים בעירה כמו קמין או תנור.

קמינים הם פתרון קלאסי ויעיל לחימום הבית. הם משרתים אותנו נאמנה מזה מאות שנים. תנור קמין הוא הדרך בה תושבי אירופה הקרה, סקנדינביה וקנדה בוחרים לחמם את הבית שלהם. אם אתם מחפשים פתרון להפצת חום בערה נעים בבית בימים הקרים, התקנת קמין תהיה החלטה נבונה וגם חסכונית.

סוגי קמינים

הקמינים הביתיים נבדלים אחד מהשני בחומר הבערה שלהם. קיימים היום בישראל קמינים על בסיס גז, נפט, עץ. קמינים מבוססים גז או נפט דורשים התקנה של צנרת מתאימה להעברת הגז. קמין עצים אינו דורש התקנה של צינורות פרט להתקנת הארובה. התקנה של קמין עץ או נפט תתבצע על ידי מתקינים מקצועיים. התקנה של קמין גז תוכל להתבצע רק על ידי טכנאי גז מוסמך.

בחירת מיקום הקמין

תנור קמין הוא לא פריט אותו תוכלו להעביר בקלות ממקום למקום בבית. עליכם לבחור מראש במעמד ההתקנה את המיקום הנכון ביותר. הזזה של קמין בתוך הבית תדרוש גם את הזזת התשתיות (הליך יקר ומסורבל). המיקום הנכון בו יוכל הקמין לחמם את הבית כולו בצורה הטובה ביותר הוא מרכז הבית. בדרך כלל, מרכז הבית הוא הסלון ושם גם נהוג להציב קמינים. מתוך הסלון, האוויר החם נודד גם אל חדרים סמוכים, מחמם את המטבח ומפיץ חום בהדרגה בכל הבית. החום הנעים של הקמין לרוב מרכז את כל בני הבית בסלון יחד. 

טואול - בניית אתרים