בית אריה/מגשימים

תחזוקה של קמינים בבית – כמה זה עולה?

קמינים לבית תוכלו למצוא ב-3 צורות הפעלה : עץ, נפט וגז. תחזוקה והפעלת של קמין עצים היא הזולה ביותר מבין ה-3. קמינים מבוססים נפט או סולר הפכו בשנים האחרונות פחות מבוקשים בישראל. המחירים הגבוהים של הדלק הופכים אותם לא רלוונטיים.

מחיר התחלתי של קמין עצים הוא כ-2,000 שקלים, מחיר התחלתי של קמין נפט הוא כ-5,000 שקלים, מחיר התחלתי של קמין גז משוכלל הוא כ-10,000 שקלים.

עלות ממוצעת של התקנת קמין נעה בין 2,000-5,000 שקלים. המחיר הסופי נקבע בהתאם לסוג הארובה ומורכבות העבודה. התקנת קמין בבית עם גג שטוח תהיה זולה יותר בהשוואה להתקנת קמין בבית עם גג רעפים הדורש ארובה גבוהה יותר.

עלות שימוש חודשית

ככל שתפעילו יותר את הקמין כך תצרכו יותר חומר בעירה. העץ הוא חומר הגלם הזול ביותר מבין 3 האפשרויות. קוב של עץ לבעירה עולה 300-600 שקלים. משפחה ממוצעת צורכת בחודש עץ בעירה בעלות של 600-1,200 שקלים.

הפעלת קמינים על בסיס גז יקרה יותר בצורה משמעותית. הצריכה החודשית המשפחתית הממוצעת היא 2 בלוני גז גדולים, כל בלון עולה כ-500 שקלים. הפעלת קמינים על בסיס נפט תהיה יקרה עוד יותר.

פעולות תחזוקה עונתיות

עם סיום עונת החורף יש להקפיד לבצע ניקיון יסודי, ולמשוח את כל חלקי היצירה בחומר המחזיק להם את הברק ומגן עליהם מפני חלודה. כדאי להשאיר את פתחי האוויר של הקמין פתוחים במהלך הקיץ. יש לנקות היטב את כל החלקים הפנימיים של הקמין, לקרצף מצבורים של זפת עם מברשת קשה, לפרק חלקים שניתנים לפירוק לטובת ניקיון.

איפה כדאי לקנות קמינים?

בין אם אתם רוכשים קמינים בפעם הראשונה ובין אם אתם מחליפים קמין קיים, רפי מטלון הוא הכתובת לקבלת מידע מקצועי בתחום. כאיש מקצוע מוביל מצליח רפי מטלון לסייע לכל לקוח לבחור נכון את הקמין שמתאים למבנה הבית, אורח החיים, האישיות, התקציב ועיצוב הבית. הלקוחות שלנו כבר יודעים שקמינים הם הרבה יותר מעוד מתקן חימום לבית. כל הקמינים עומדים בתקני איכות מחמירים, בטיחותיים, נוחים להפעלה וקלים לתחזוקה.
טואול - בניית אתרים