בית אריה/מגשימים

תנורי ארובה לחימום הבית – איך בוחרים?

בחירה נכונה של תנורי ארובה מושפעת מגודל הבית, עיצוב התנור, גודל התנור, סוג התנור, התשתית הקיימת לטובת התקנה ושיקולי תקציב. כאן נציג את השיקולים המרכזיים שיובילו אתכם אל הבחירה הנכונה. לקבלת ייעוץ מקצועי אישי ומענה לשאלות בנושא תנורי הארובה צרו קשר עם רפי מטלון בהקדם. הניסיון המקצועי שלו מתבסס על שנים רבות של עיסוק בתחום, הוא מכיר היטב את כל סוגי תנורי הארובה ומסוגל להתאים נכונה לכל בית פתרון חימום יעיל, נעים, מתאים ומעוצב.

מה מתאים לבית גדול?

ככל שהבית גדול יותר כך תתבקשו לבחור תנורי ארובה גדולים יותר. התאמה נכונה בין גודל התנור לבין גודל הבית חיונית למניעת מצבים של טמפרטורה חמה מאוד בבית קטן, ומצבים בהם התנור אינו מצליח לחמם את הבית כולו.

אם הבית גדול כדאי לבחור דגמים גדולים של תנור ארובה עם תפוקה חימום מרבית. בית בגודל של 80 מ"ר דורש תנור ארובה עם תפוקה של 8 קילוואט. בית גדול יותר בגודל של 150 מ"ר דורש תנורי ארובה עם תפוקה של 15 קילוואט.

איזה תנור מחמם יותר?

אם בחרתם תנורי ארובה עשויים יציקת ברזל עליכם לקחת בחשבון את גודל התנור. ככל שיש יותר ברזל במעטפת החיצונית של התנור כך החום שהום מפיץ יהיה רב יותר. אם מדובר בבית קטן בו אין לכם צורך בעצמה כה חזקה של חימום, כדאי לרכוש תנור בו החלק הפנימי עשוי ברזל והחלק החיצוני עשוי פח.

כדאי לדעת : ככל שיש בתנור יותר ברזל כך הוא יהיה כבד יותר ויקר יותר.

תנורי ארובה תוצרת אירופה

במדינות אירופה הקרות אפשר למצוא תנורי ארובה בכל בית. בחירה בתנור מתוצרת אירופה תהיה בחירה במוצר איכותי המפיק חום רב. התנורים האירופאים מיוצרים כיציקה של ברזל חזק, כבד ואיכותי להפקה מרבית של חום.

גם העיצוב החיצוני של התנור הוא פרמטר חשוב. התנור החדש מותקן לרוב במרכז הסלון ומשפיע על העיצוב ועל האווירה בבית. תוכלו לבחור תנור ארובה בעיצוב כפרי לאווירה רומנטית משפחתית או תנור ארובה בעיצוב מודרני יותר. 

טואול - בניית אתרים