בית אריה/מגשימים

תפעול נכון של קמינים לבית – טיפים שימושיים לקמין עץ

אם חשבתם עד היום שהדלקת קמין דומה מאוד להדלקת מדורה או מנגל, כדאי שתקראו מעט על תפעול נכון של קמינים ביתיים. אל דאגה, התפעול פשוט, ישנם היום דגמים חדישים בהם תוכלו להצית בערה תוך לחיצת כפתור.

קמין עצים נקי מחמם טוב יותר

הקפידו על הסרת פיח ועטרן המצטברים בארובה אחת לשנה לפחות. כך תוכלו ליהנות מקמין שמפיץ יותר חום. שכבה של פיח בקמין מפחיתה את אפקט החום בצורה משמעותית. אם אתם משתמשים בעץ אורן יש לבצע ניקוי לעיתים קרובות, עץ האורן מייצר כמות גדולה של עטרן.

כמה עשן צריך לצאת מהארובה?

העשן שיוצא מהארובה מעיד על בעירה אופטימלית או לא אופטימלית. אם אתם מבחינים בעשן סמיך ושחור שיוצא מהארובה, הבעירה שלכם אינה אופטימלית. עשן שחור מופיע כאשר האש אינה חזקה מספיק או חזקה יותר מדי. בעירה תקינה של קמין עצים משחררת רק מעט קיטור ומעט עשן נטול ריח.

באיזה עץ כדאי להשתמש?

עץ קשה מצליח לספק שעות ארוכות של בעירה ויותר חום בהשוואה לעצים רכים. העץ הקשה הוא יקר יותר וקשה להשגה. את העץ הרך תוכלו להשיג בקלות במחירים זולים. עצים קלים מתאימים לשימוש בתחילת החורף ובסוף החורף כאשר הטמפרטורה אינה קרה מאוד. הם קלים להדלקה ומספקים בעירה נקייה ונעימה.

כדאי תמיד לשים יותר מבול-עץ אחד

בכל הפעלה של קמינים מבוססים בעירת עץ כדאי להכניס 2-3 בולי עץ. אם תכניסו רק בול עץ אחד האש תכבה במהרה. שריפת עץ היא תהליך, כאשר ישנו רק בול עץ אחד בתוך הקמין התהליך אינו מתפתח נכונה. כמה בולי עץ יוצרים מערבות של אוויר המפתחת את הבעירה.

ההדלקה הנכונה ביותר היא מלמעלה

טעות נפוצה היא הדלקת בולי העץ מהתחתית. הדלקה של קמינים מלמעלה למטה מתחילה בסידור של בולי עץ גדולים בתחתית, עליהם בולי עץ בינוניים ועליהם מקלות קטנים. את האש מדליקים בחלק העליון של הערמה (במקלות הקטנים). האש נתפסת כלפי מטה והקמין מגיע מהר לטמפרטורה הנכונה להפצה מקסימלית של חום.

לקבלת מידע נוסף על קמינים ושיטת ההפעלה הנכונה צרו קשר עם רפי מטלון – מומחה קמינים בעל שם. הניסיון שלו יהפוך ליתרון שלכם. 
טואול - בניית אתרים