בית אריה/מגשימים

תפעול נכון של קמינים על בסיס עץ

חימום הבית עם קמינים מפיץ חום נעים ללא ייבוש של האוויר. קמין הוא פתרון אידאלי לחימום הבית באותם אזורים קרים בהם מזגנים אינם יעילים. יחד עם חמימות מכניסים קמינים אל הבית גם סגנון עיצוב אלגנטי. הקמין הוא פריט דומיננטי שמוסיף לבית יוקרה. 

קיימים היום כמה סוגים של קמינים מתוכם תוכלו לבחור את המתאים לכם ביותר. לבחירה נכונה אנו מזמינים אתכם להתייעץ עם רפי מטלון מומחה בעל שם בתחום. שיחה קצרה עם רפי תבטיח לכם את הבחירה הנכונה לבית חם ושימוש ארוך שנים בקמין.

קמינים של עץ – הבחירה הקלאסית

הכול מסכימים כי קמין עץ מביא עמו קסם מיוחד שאין לקמין גז או נפט. אם אתם אוהבים את תחושת הבערה של העצים ואת ערימת העצים בחצר, אל תחליפו את קמין העץ בשום קמין אחר. החום הטבעי אותו מפיץ בבית קמין עץ נותן תחושה נעימה של בית.

איך לשמור על הקמין?

בחירה בעץ הסקה איכותי עם רמת לחות של 20% לכל היותר חיונית לשמירה על הקמין. אם תבחרו לעשות שימוש בעץ לא איכותי הדבר יבוא לידי ביטוי בעצמת החימום ובכמות גדולה של פיח. הצטברות של פיח בתוך קמינים גורמת לנזק.

כמות העצים הנכונה תתפוס כמחצית מהנפח של תא הבערה ולא יותר. עדיף יהיה למלא את הקמין מספר פעמים בעצים על פני העמסת כמות גדולה מדי של עצים בבת אחת. בכל פעם בה אתם מוסיפים עצים אל הקמין כדאי להגביר את עצמת הבעירה. בעירה חלשה ממושכת תגרום להצטברות של משקעים ומוצקים על החלון ובארובה.

תחזוקה נכונה של הארובה

ארובה נקייה ופנויה מבטיחה תפוקה מקסימלית של חום. את הארובה יש להקפיד לנקות פעמיים בשנה לפחות. עליכם לנקות את הארובה טרם ההפעלה הראשונה בתחילת החורף. פעם נוספת תנקו את הארובה במהלך החורף. את הניקוי מבצע איש מקצוע יחד עם בדיקת תקינות לקמין. חשוב לוודא בכל הפעלה שהארובה ריקה ונקייה מכל חפץ שעלול לחסום אותה.

יחד עם הארובה יש להקפיד לנקות גם את מגירת האפר של הקמין. הניקיון מתבצע בקלות בעזרת שואב אבק ביתי. 

טואול - בניית אתרים